09:00 - 16:00

Pondelok - Piatok

Gorkého 7

Michalovce, 07101

0915 311 636

mihalrado@gmail.com

Využiť, či nevyužiť služby finančného PORADCU?

  • 25. septembra 2018
  • Blog
  • 0

Touto dilemou sa sa trápi veľké množstvo ľudí. Niektorí majú nie príliš pozitívne skúsenosti s využívaním finančných služieb a práve preto vzniká priestor na otázku využijem alebo nevyužijem služby finančného poradcu?

Každý z nás už niekedy zažil, že nebol spokojný s nejakou službou alebo prístupom človeka, ktorý ju poskytuje. Pokiaľ nám kaderníčka pokazí účes alebo zubár si odflákne svoju prácu, tak to predsa neznamená, že už túto službu nikdy nevyužijeme. Veď ako by to potom aj vyzeralo. Rovnako je to aj s finančníkmi, pokiaľ niekto zažije aj zlú skúsenosť, tak nemusí hneď hádzať všetkých poradcov do jedného vreca a odsudzovať celú profesiu.

V čom sú výhody služby finančného poradcu.

Dôvodom prečo v rozvinutých krajinách ľudia nedajú na finančné služby dopustiť je najmä úspora času a nervov pri vybavovaní akýchkoľvek finančných produktov. Pohodlie s tým spojené je pre ľudí, ktorí majú veľa práce a iných aktivít na nezaplatenie. Každý vie predsa ušetrený čas využiť oveľa efektívnejšie, pokiaľ ho zainvestuje ešte aj do svojej práce, tak je efekt z využitia služby oveľa vyšší v podobe peňazí navyše.

Jeden z najdôležitejších dôvodov prečo zveriť svoje financie odborníkovi je, že klient získa mentora alebo kouča, ktorý nielen usmerňuje finančné toky a zabraňuje nevhodným rozhodnutiam ale predovšetkým vytvára určitý tlak a zodpovednosť na samotného klienta. V praxi to znamená, že samotný klient vďaka poradcovi vytvorí omnoho väčší kapitál a majetok ako bez neho. Z rovnakého dôvodu ľudia využívajú napríklad trénera, keď začnú cvičiť. Ten ich nielen kontroluje, usmerňuje ale zároveň motivuje dosiahnuť lepšie výsledky.

V dlhodobom horizonte je a bude trend využívania finančných služieb rastúci, tak ako v rozvinutých regiónoch. Čím skôr si ľudia uvedomia benefity vyplývajúce z tejto profesie, tým rýchlejšie a viac vybudujú a ochránia svoj majetok. Na Slovensku je množstvo kvalitných firiem a odborníkov, ktorí dokážu službu poskytnúť na vysokej profesionálnej úrovni. Stačí si len nechať odporučiť a vybrať.

Podobné články

  • Blog

Poistenie úveru v BANKE? Ani NÁHODOU!

Uvažovali ste alebo uvažujete nad poistením v banke? Žiaden skutočný odborník vám takéto...

Pokračovať v čítaní